Americká policie nadále pátrá po podezřelém ze střelby v Lewistonu

Ve Spojených státech pokračuje rozsáhlé pátrání po čtyřicetiletém Robertu Cardovi. Podezřelý je ze střelby ve městě Lewiston ve státě Maine, která si vyžádala osmnáct obětí a třináct zraněných. Bezpečnostní složky podle agentury AP obklíčily dům poblíž města Bowdoin, který vlastní příbuzní podezřelého ze střelby. Nakonec odešly, aniž by někoho zadržely, napsala později AP.

„Musíte teď vyjít ven a nemít nic v rukou. Ruce mějte vzhůru,“ vyzvali policisté skrze megafon osazenstvo domu. Stanice BBC tehdy s odvoláním na místní úřady napsala, že nebylo jasné, zda se Card nachází v některém z domů, které policie prohledává. Bowdoin leží nedaleko od Lewistonu.

Po armádním záložníkovi Cardovi pátrají stovky strážců zákona včetně desítek agentů Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), kteří pročesávají města i lesy. Školy, obchody s potravinami a ordinace zůstaly zavřené a lidé ve městech vzdálených až 80 kilometrů od Lewistonu zůstali ukryti doma. Samotný Lewiston je podle médií téměř vylidněný.

Card zaútočil v bowlingové herně a restauraci

Policie Carda považuje za ozbrojeného a nebezpečného a úřady doporučily lidem, aby se k němu nepřibližovali, pokud ho uvidí. Muž podle policie trpěl psychickými problémy, s nimiž se léčil.

Útočník podle policie ve středu kolem osmé večer místního času (ve čtvrtek kolem 02:00 SELČ) zabil osm lidí v bowlingové herně a dalších sedm v restauraci vzdálené asi dvanáct minut jízdy autem ve městě Lewiston. Tři oběti zemřely po převozu do nemocnice.

Agentura AP poznamenala, že v mnoha předchozích případech hromadné střelby do lidí v USA byl podezřelý nalezen – ať už živý, nebo mrtvý – poměrně rychle. Card je však na útěku celý den po střelbě.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *