Izrael obdržel seznam rukojmí, která mají teroristé z Hamásu propustit ve středu

Izrael obdržel seznam rukojmí zadržovaných v Pásmu Gazy, která mají být ve středu teroristickým hnutím Hamás propuštěna, informovaly servery listu Ha’arec a The Times of Israel. K okamžitému propuštění všech rukojmích vyzvaly země G7. Vyslovily se také k prodloužení příměří, které by dle Kataru mělo trvat až do čtvrtečního rána.

Zprávu o dalším seznamu rukojmí k propuštění bez dalších podrobností sdělila kancelář izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Uvedla jen, že o tom informovala příbuzné zadržovaných.

Půjde o šestou skupinu rukojmí zajatých při krvavém útoku na Izrael 7. října. Během dosavadního klidu zbraní v Gaze teroristé propustili celkem 81 rukojmí — Izraelců i cizinců. Izrael v souladu s dohodou zatím ze svých vězení propustil 180 Palestinců.

K propuštění všech ostatních zhruba 160 rukojmí teroristy z Hamásu vyzvali ministři zahraničí zemí G7. Vyslovili se také pro další prodloužení klidu zbraní, který má být podle dosavadních dohod šestidenní a vypršet má dle Kataru ve čtvrtek ráno.

Šéfové diplomacií dále podpořili izraelské právo na sebeobranu a zároveň zdůraznili význam ochrany civilistů a dodržování mezinárodního práva. Ministři zahraničí G7 rovněž varovali před další eskalací konfliktu a vyzvali jemenské povstalce Húsíy, aby přestali ohrožovat obchodní plavidla a propustili nákladní loď Galaxy Leader a její posádku, kterou zadrželi 19. listopadu. 

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *