Nejvyšší soud odmítl Balákovo dovolání v kauze těžby kamene v lánské oboře

V případu nevýhodné těžby a prodeje kamene v lánské oboře Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka jako zjevně neopodstatněné, informoval mluvčí kladenského soudu Ivo Poštolka. Krajský soud v této kauze letos Balákovi pravomocně potvrdil dřívější verdikt kladenského soudu, tedy peněžitý trest 870 tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti.

Verdikt Nejvyššího soudu padl už 13. září, výsledek ale bylo možné zveřejnit až poté, co bylo rozhodnutí doručeno všem stranám. „V neveřejném zasedání bylo jeho dovolání odmítnuto jako zjevně neopodstatněné,“ sdělil Poštolka.

Balák se podle rozhodnutí soudu dopustil porušení povinnosti při správě cizího majetku, když podepsal nevýhodnou smlouvu na obchod s kamenem, který prodal výrazně levněji, než byla jeho tržní cena. Svým podpisem nevýhodné smlouvy způsobil Lesní správě Lány škodu zhruba 1,6 milionu korun.

V dřívější Balákově kauze mu tehdejší prezident Miloš Zeman udělil milost, týkala se ovlivňování jiné zakázky v lánské oboře. Balák byl pravomocně odsouzen k tříletému vězení.

Balák také zažaloval správu lánské obory kvůli výpovědi z pronajaté vily. Soud je zatím odročený na neurčito kvůli Balákovu zdravotnímu stavu. Jednání rakovnického okresního soudu bylo původně naplánováno na 18. října.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *