Požáry na Havaji jsou nejtragičtější v USA za sto let, potvrzených obětí je devět desítek

Požáry na Havajském ostrově Maui mají už 89 potvrzených obětí na životě, informovaly místní úřady. Co do počtu mrtvých tak jsou nejtragičtější ve Spojených státech za posledních sto let. Předchozí údaje hovořily o osmdesáti mrtvých. Očekává se, že bilance stále není konečná. 

Havajský guvernér Josh Green dříve upozornil, že stovky lidí se stále pohřešují, takže počty mrtvých mohou ještě dále stoupat. Ve stejném duchu se vyjádřil, když oznamoval zvýšení bilance obětí na 89.

Plameny na ostrově Maui zpustošily především historické město Lahaina na západním pobřeží ostrova a sežehly tam asi tisícovku domů. Požár město zachvátil v úterý.

Psi prohledali tři procenta trosek

Na místě působí záchranáři i psi vycvičení k hledání lidských ostatků. Místa, která je potřeba prohledat, označují záchranáři svítivě oranžovým křížkem. Písmeny HR (human remains) pak místa, kde objeví lidské ostatky.

Šéf místní policie John Pelletier podle webu stanice CNN uvedl, že záchranářští psi zatím prohledali pouhá tři procenta trosek.

Požáry na Havaji jsou nejtragičtější ve Spojených státech za posledních sto let. Druhé nejtragičtější požáry v novodobé americké historii zahubily v roce 2018 v severní Kalifornii 85 lidí.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *