Prolomili jsme obrannou linii Rusů u Bachmutu, oznámil ukrajinský generál

Ukrajinské jednotky u Bachmutu na východě země prý prolomily ruskou obrannou linii. Rusové nyní do boje poslali dostupné zálohy, aby průlom uzavřeli, uvedl ukrajinský generál Oleksandr Syrskyj. Generálovo vyjádření citovala agentura AFP, list Ukrajinska pravda a další média.

Syrskyj velí pozemním silám a v minulých dnech oznámil osvobození osady Andrijivka a vsi Kliščijivka jižně od Bachmutu. Po ztrátě těchto obcí nepřítel vede četné protiútoky a snaží se získat ztracené pozice, podle Syrského ale neúspěšně.

„Tyto na první pohled malé osady byly důležitými prvky nepřátelské obranné linie od Bachmutu až po Horlivku. V důsledku úspěšných akcí našich jednotek byla proražena obranná linie nepřítele, kterou se nepřítel pokouší uzavřít a vrhl všechny dostupné zálohy do boje,“ zdůraznil. Dodal, že v bojích u Bachmutu byly poraženy a zničeny některé z nejlepších ruských jednotek.

„U Bachmutu pokračují tvrdé boje,“ upozornil Syrskyj a dodal, že nepřítel se nevzdává ani záměru obnovit útoky směrem na Kupjansk a Lyman na východě Ukrajiny.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *