PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Vstup do prvního ročníku základní školy je velký krok nejen pro dítě, ale i jeho rodiče a blízké okolí. Toto období je pro dítě zlomové a mělo by s sebou přinášet jen pozitivní prožitek, protože dítě se do školy přirozeně těší. Pokud je zralé a připravené na přechod ze školky do školy, musí se rodiče připravit i na povinnosti, které s sebou změna přináší.

Dítě už si nechodí celý den hrát, ale musí sedět v lavici, poslouchat paní učitelku, plnit mnohem více úkolů a mít svůj denní režim, kdy si bude muset plnit povinnosti. A to ze dne na den. Příprava na vstup do první třídy je vázaná na mateřskou školu ale i rodinu.

Jak dítě připravit do školy?

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

Snažte se dítěti o prázdninách dopřát odpočinek. Pokud je dítě zralé a připravené do školy, není nutně ho nadále připravovat různými druhy učení. Každý, i děti, si zaslouží po náročném roce odpočinout od povinností. Samotné dítě se musí vypořádat s novou životní situací a prázdniny jsou výborným obdobím na danou přípravu. Nicméně je nutné dohlédnout, aby týden či dva před koncem prázdnin dítě začalo dodržovat režim podobný tomu, který nastane během školního roku a nemělo pak například potíže s ranní vstáváním nebo právě dodržováním určitého režimu.

Připravte dítě do školy formou nákupů a posilněte mu tím jeho nadšení. V dnešní době je to nezanedbatelná položka, která se odráží ve finančním rozpočtu rodiny. Největší položkou je určitě nákup školních batohů. Důležité je, aby co nejméně byla zatížená páteř a celá kostra dítěte. Abychom se vyvarovali poškození páteře, je důležité vhodné polstrování. Batoh sám o sobě by měl mít maximální váhu, cca 1 – 1, 5 kg. Nesmí se opomenout velikost tašky, aby se dítěti do ní vešly knihy, sešity, pomůcky, pouzdro, svačina. Už přes 27 let je s námi na trhu česká firma STIL, která zaručuje kvalitu ověřenou odborníky a lékaři. V širokém sortimentu najdete školní batohy pro 1. stupeň, školní batohy pro 2. stupeň, kufříky pro výtvarné potřeby, vaky, penály. školní aktovku pro prvňáčka, vyberte kvalitní a hlavně s designem, který se dítěti líbí, abyste mu zpříjemnili každodenní chození do školy.

Do školy se bude hodit mít po ruce zápisník či malý sešit na poznámky.

Článek PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN se nejdříve objevil na ABC recenze.

​Rady a Návody, první školní den, škola, školní aktovka pro prvňáčka, školní aktovky, školní batohy, školní potřeby 

Zdroj: ABC recenze 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *