Rusko útočilo na služebnu v Kryvém Rihu. Jeden policista zemřel, další jsou ve vážném stavu

Při ruském útoku na město Kryvyj Rih na jihu Ukrajiny zemřel jeden policista, dalších devět bylo zraněno, uvedl ministr vnitra Ihor Klymenko. Ruská armáda v pátek časně ráno podnikla raketové útoky rovněž na ukrajinská města Záporoží a Sumy. Podle ukrajinské strany zasáhla civilní objekty a na místě jsou zranění. Protiletecká obrana napadené země v noci na pátek zneškodnila šestnáct z dvaceti dronů, které Rusové znovu poslali nad Oděskou a Mykolajivskou oblast.

V Kryvém Rihu ruská raketa zasáhla budovu policie, informoval podle RBK Ukrajina Klymenko. Jeden policista zahynul a devět jeho kolegů je zraněných, tři z nich záchranáři vyprostili zpod sutin a jsou ve vážném stavu.

RBK Ukrajina na svém telegramovém účtu informovala, že v Sumách na severu země ruská raketa poškodila více než dvacet domů a osm aut. Jedna dvoupodlažní budova se zřítila a pod jejími troskami byli muž a žena. Oba utrpěli zranění.

Záporoží podle agentury Unian zažilo třetí raketový útok za poslední tři dny. Zřejmě balistické střely zasáhly civilní objekty a nejméně jeden člověk utrpěl zranění, uvedl šéf správy Záporožské oblasti Jurij Malaško. Tlaková vlna vyrazila okna v obytných domech a školách.

Útoků na infrastrukturu po vypovězení obilné dohody Moskvou přibylo

Už popáté za tento týden se terčem ruských útoků prováděných s nasazením íránských dronů Šáhed stala Oděská oblast na jihozápadě Ukrajiny. Podle šéfa správy tohoto regionu Oleha Kipera byla zasažena budova, která se nepoužívá k bydlení, další podrobnosti ale nezveřejnil.

Nad Oděskou oblastí ukrajinská protiletecká obrana sestřelila čtrnáct šáhedů, nad sousední Mykolajivskou oblastí dva, informovala v pátek ráno ukrajinská armáda.

Agentura Reuters připomněla, že Rusko v posledních týdnech zesílilo útoky na infrastrukturu na Dunaji, kterou Ukrajinci používají pro vývoz obilí. Moskva v červenci neprodloužila platnost dohody o vývozu ukrajinského obilí a dalších zemědělských produktů přes bezpečné koridory v Černém moři. Dohodu, klíčovou pro dodávky potravin zejména do chudých zemí na Blízkém východě a v Africe, loni v létě zprostředkovala OSN společně s Tureckem.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *