Sněmovna se vrátila k debatě o programu schůze. Koalice chce projednat konsolidační balíček

Sněmovna se vrátila k debatám o úpravách programu své řádné schůze, na níž chce vládní koalice projednat konsolidační balíček. Poslanci se sešli už v úterý, ani po dvanácti hodinách debat se ale nedostali k hlasování o programu. Jednání se přerušilo ve středu před 2:00. 

Jako první se ve středu k projevu dostala místopředsedkyně sněmovny Klára Dostálová (ANO), která podobně jako místopředseda dolní parlamentní komory Karel Havlíček (ANO) v noci kvůli své nepřítomnosti přišla o možnost přednostně vystoupit. Navrhla, aby se poslanci nad rámec věnovali nedostatečnému čerpání peněz z evropských fondů.

Celkem zatím zaznělo na čtyři desítky návrhů na doplnění nebo změny v návrhu pořadu schůze a další ještě budou následovat. Opoziční poslanci chtějí doplnit pořad jednání například o body související se situací ve zdravotnictví nebo na úřadech práce. Zazněly i návrhy týkající se situace ukrajinských občanů v Česku, kteří ve své domovské zemi podléhají branné povinnosti.

Koalice chce naproti tomu jako první bod schůze projednat vládní konsolidační balíček, který má vládě pomoci vylepšit stav veřejných rozpočtů přinejmenším o desítky miliard korun. Opozice ho kritizuje. Hnutí SPD již ohlásilo, že udělá vše pro to, aby nebyl schválen. Expremiér Andrej Babiš (ANO), který v úterý mluvil asi šest hodin, navrhoval, aby sněmovna přednostně před konsolidačním balíčkem projednala hospodářskou politiku kabinetu nebo odvolání Vlastimila Válka (TOP 09) z funkce ministra zdravotnictví kvůli nedostatku léků.

O všech návrzích i o programu jako celku rozhodne sněmovna hlasováním. Teprve potom se budou moci poslanci balíčku věnovat a přednášet k němu své návrhy.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *