Po čtrnácti letech bylo v Česku opět naměřeno čtyřicet stupňů Celsia. V sobotu před 15:00 tuto teplotu zaznamenala stanice v Řeži u Prahy. Současně je to poprvé, kdy taková hodnota padla na některé ze stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) už v červnu, uvedla instituce na facebooku. Podle ČHMÚ ale teploty dál rostou, proto naměřených čtyřicet stupňů nemusí být konečných.
Počasí
Zdroj: ČT24 — Výběr redakce