V Česku poprvé od roku 2012 naměřili 40 stupňů, teploty dál rostou

Po čtrnácti letech bylo v Česku opět naměřeno čtyřicet stupňů Celsia. V sobotu před 15:00 tuto teplotu zaznamenala stanice v Řeži u Prahy. Současně je to poprvé, kdy taková hodnota padla na některé ze stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) už v červnu, uvedla instituce na facebooku. Podle ČHMÚ ale teploty dál rostou, proto naměřených čtyřicet stupňů nemusí být konečných.

Read More 

​Počasí 

Zdroj: ČT24 — Výběr redakce 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *