Večer a v noci na neděli hrozí bouřky a přívalové deště, upozorňují meteorologové

V sobotu večer a v noci na neděli hrozí na většině Česka bouřky a přívalové deště. Uvádí to aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, podle níž může dojít i k lokálním povodním. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se od Šumavy přes Českomoravskou vrchovinu až po Orlické hory a Jeseníky.

Bouřky zasáhly část země už v sobotu dopoledne. „Přes východní polovinu Moravy a Slezska postupují bouřky, které mohou být ojediněle s přívalovým deštěm kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu a kroupami přes dva centimetry,“ uvedl dopoledne ČHMÚ.

Během sobotního večera a noci na neděli pak bude podle meteorologů přes část Česka postupovat výrazný bouřkový systém z Bavorska. Ojediněle se mohou vyskytnout nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a kroupy nad tři centimetry, výjimečně kolem pěti centimetrů.

„Přesný postup je stále nejasný, bouřky by měly zasáhnout zejména oblasti jižních Čech, Vysočiny a později večer a v noci na neděli Moravu a Slezsko,“ sdělili meteorologové. Jejich výstraha proto neplatí pouze pro Karlovarský a Ústecký kraj a část Liberecka.

Po vydatnějších srážkách budou stoupat hladiny řek, v zasažené oblasti v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti, by mohly překročit první stupeň povodňové aktivity a na menších tocích především v Jeseníkách ojediněle i druhý stupeň povodňové aktivity.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *