ŽIVĚ: Poslanci pokračují v projednávání úsporného balíčku

Sněmovna se vrátila k rozpravě o vládním úsporném balíčku. Před půlnocí, kdy ji poslanci přerušili, se do ní hlásilo ještě patnáct členů dolní komory. Soubor zákonů má podle kabinetu konsolidovat veřejné finance, v příštím roce by mělo jít o úsporu 97 miliard. Opozice změny kritizuje především kvůli zvyšování daní. Hnutí ANO a SPD proto připravila pozměňovací návrhy, celkem by jich mohla být až stovka. Na začátku schůze si poslanci na návrh vládního tábora odhlasovali, že mohou ve čtvrtek jednat do půlnoci.

Předlohu upravující šest desítek zákonů poslanci projednávají ve druhém čtení, zákonodárci v něm mohou zejména představit a podat pozměňovací návrhy. Koalice se dohodla na souhrnném pozměňovacím návrhu původní vládní předlohy, který minulý týden podpořil rozpočtový výbor.

Opozice s balíčkem nesouhlasí, označuje jej za výhradně daňový, nebo dokonce „okrádací“. Zahájení dalšího sněmovního projednávání předlohy oddalovala hnutí ANO a SPD při projednávání změn programu schůze, která začala v úterý odpoledne. Ke schválení programu řádné zářijové schůze a následně k projednávání balíčku se poslanci dostali ve středu odpoledne.

V červencovém úvodním kole trvala debata o konsolidačním balíčku v podstatě tři jednací dny a zabrala poslancům více než 27 hodin čistého času. Nynější debata by mohla trvat do konce týdne.

Read More 

​ 

Zdroj: ČT 24 – Hlavní zprávy 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *