K čemu slouží titul MBA?

V současné době je možné si vzdělání rozšiřovat na různých úrovních. Co obnáší získání titulu MBA?

Co je MBA

Titul MBA odkazuje na zkratku Master of Business Administration. V České republice udělován jako neakademický profesní titul. Jeho nositel jej píše za svým jménem.

Absolvent jej získává po projití manažerského profesně vzdělávacího programu. V principu je toto studium zaměřeno na prohloubení již dosažených znalostí a získání odborného vzdělání napříč různých oblastí managementu. Klíčové je pro tento typ vzdělávání především promítnutí teoretických poznatků do manažerské praxe.

Čtěte také:

Vyzkoušeli jsme levný tablet za dva tisíce

Bráno je jakožto rozšiřující nad klasické vysokoškolské studium. Podmínkou pro jeho získání je tak vzdělání na VŠ, případně ukončené středoškolské vzdělání v doprovodu adekvátní praxe. Studium trvá 1 až 3 roky.

Komu se vyplatí titul MBA

Titul MBA je určen především podnikatelům, kteří se chtějí zdokonalit v manažerských dovednostech. V případě klasického zaměstnance je tento typ vzdělávání v mnoha společnostech podmínkou pro posun na vyšší pozice.

Lektoři usilují o to, aby svoje svěřence naučili především praktické poznatky. Svoje znalosti musíte na výstupu prokázat i obhajobou závěrečné práce před komisí. MBA titul tak představuje skutečně plnohodnotnou formu postgraduálního vzdělávání.

Jaký typ MBA studia nabízí Evropská akademie vzdělávání

Evropská akademie vzdělávání je školou, která nabízí profesní kvalifikaci ukončenou právě titulem MBA.

A to v oborech:

finanční management

management ve zdravotnictví

realitní makléř a řízení týmu

Koncepce vzdělávání je zároveň na míru připravena pracujícím uchazečům. Proto probíhá jakožto distanční studium, přičemž každý z uchazečů se vzdělává podle individuálního studijního plánu.

Evropská akademie vzdělávání je zároveň institutem akreditovaným českými ministerstvy a mezinárodní akreditační komisí QAHE. V maximální možné míře proto naplňuje standardy moderního vzdělávání vysoké kvality.

Článek K čemu slouží titul MBA? se nejdříve objevil na ABC recenze.

​Rady a Návody 

Zdroj: ABC recenze 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *