Pět oblíbených benefitů v zaměstnání! Který láká vás?

Když hledáte novou práci, pravděpodobně se zaměříte na základní mzdu a pracovní podmínky. Nicméně, mnoho zaměstnavatelů nabízí také další benefity, které mohou být pro vás velmi zajímavé. Který z pěti benefitů zaujme vás a neměli byste jej přehlédnout při hledání nového zaměstnání?

Stravenky

Většina zaměstnavatelů nabízí stravenky jako součást výhod pro své zaměstnance. Tyto stravenky jsou obvykle uplatnitelné v restauracích a obchodech, což vám umožní ušetřit peníze na stravování. Navíc některé stravenky mohou být zvýhodněné, což znamená, že zaplatíte za jídlo méně, než byste zaplatili v obchodě. Proto, když hledáte novou práci, zjistěte si, zda váš potenciální zaměstnavatel tento benefit nabízí.

Fond kulturních a sociálních potřeb

Dalším zaměstnaneckým benefitem, který stojí za zmínku, je Fond kulturních a sociálních potřeb (FKSP). Tento fond umožňuje zaměstnancům využít finanční prostředky na kulturní a sportovní aktivity, vzdělávací kurzy, ale i například na rekreační pobyty. Zaměstnavatelé často přispívají do fondu, a tak umožňují svým zaměstnancům využít těchto finančních prostředků na aktivity, které jsou pro ně důležité a přínosné. FKSP může být pro zaměstnance velmi cenným benefitem, který podporuje jejich zdraví a vzdělání. Tento benefit je typický u státních a příspěvkových organizací.

Home office

Home office se stává stále oblíbenějším pracovním režimem a mnoho firem jej proto využívá jako jeden z nabízených benefitů. Home office vám umožní pracovat z pohodlí svého domova, což může znamenat, že ušetříte čas a peníze, které byste jinak utratili na dojíždění do práce. Někteří zaměstnavatelé navíc často i přispívají pracovníkům pracujícím touto formou finančně – na úhradu nákladů a energií v domácnosti, které jim takto navíc vzniknou. Mnoho lidí má rádo flexibilitu, kterou home office nabízí.

Příspěvek na penzijní spoření a životní pojištění

Penzijní spoření vám umožní spořit peníze na důchod a může být také daňově výhodné. Někteří zaměstnavatelé přispívají stejnou částkou, jakou si spoří zaměstnanec, jiní posílají určitá procenta z výdělku. V každém případě však jde o peníze, které byste jinak nezískali. Životní pojištění vám zase může poskytnout finanční jistotu v případě úmrtí nebo trvalé pracovní neschopnosti. Při hledání nové práce si zjistěte, zda zaměstnavatel nabízí penzijní spoření či životní pojištění a jaké jsou podmínky pro jejich využití.

Akcie

Posledním benefitem, který stojí za zmínku, jsou akcie. Někteří větší zaměstnavatelé nabízí svým zaměstnancům možnost koupit akcie společnosti, ve které pracují, za zvýhodněnou cenu. Tento benefit může být pro vás velmi lukrativní, pokud společnost, ve které pracujete, prosperuje. Jde o velmi atraktivní benefit, díky kterému mohou zaměstnanci získat i velmi zajímavé zhodnocení svých financí a také je to forma motivace odvádět pro firmu kvalitní práci.

Jak se stát nákupčím pro internet, multimédia a nová média a v čem je největší lákadlo této profese? 

Read More 

​Vše o zkouškách, firma, firmy, profese, trh práce, zaměstnanec, zaměstnání, zaměstnavatelé 

Zdroj: Vzdělávání a práce 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *